Hírek
2019. Május 06. 14:31, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: NÉBIH
Felfüggesztettek egy húsüzemet - VIDEÓVAL
Felfüggesztette egy Baranya megyei húsüzem működését és a cég több mint huszonnyolc tonna termékét kivonta a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.
A Nébih honlapján is közzétett tájékoztatás szerint a vékényi cég tevékenységét jelöletlen, nem nyomon követhető, lejárt fogyaszthatósági, illetve minőségmegőrzési idejű termékek, valamint élelmiszer-higiéniai hiányosságok miatt függesztették fel.
Mint részletezték, erősen szennyezett volt a padozat, a fal, a mennyezet, az eszközök és a berendezések az üzem egész területén. A darabolásra használt helyiségben nem működtek az eszközfertőtlenítők. A vágóhíd szennyes-övezeti dolgozói részén még mumifikálódott békatetemeket is találtak - ismertette a tájékoztatás, amely arra is kitért, hogy a helyszíni vizsgálat hat leölt sertés eredetét nem tudta megállapítani.
A üzem egy másik, nem engedélyezett telephelyén mintegy 28,5 tonna jelöletlen, nem nyomon követhető, lejárt fogyaszthatósági és minőségmegőrzési idejű terméket talált a Nébih. A szakemberek ezeket azonnal kivonták a forgalomból, az állati eredetű termékek esetében azok megsemmisítését is elrendelték.
Az eljárás folyamatban van, az ügyben milliós nagyságrendű bírság várható - jelezte a hatóság, amely az érintett vállalkozás adatai mellett az ellenőrzésről készült felvételeket is közzétette a honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld
Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz
Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld
Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról
\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.
2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld
ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára
Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.
