Hírek
2025. Február 07. 07:14, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Felhős, de száraz, hideg idő várható a hétvégén
Csendes, jellemzően felhős-borult, de száraz, hideg idő várható a hétvégén - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken az ország délnyugati felén előfordulhatnak hosszabb-rövidebb napos időszakok, másutt folytatódik a túlnyomóan erősen felhős vagy borult idő. Csapadék nem lesz, a keleti, délkeleti szelet nagy területen élénk lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 1 és 7 fok között várható.
Szombaton változóan, a Dunántúlon döntően erősen felhős vagy borult idő várható, csapadék nélkül. A délkeleti, keleti szél időnként megélénkül, a Dunántúlon néhol megerősödik. A hőmérséklet reggel mínusz 7 és 0, kora délután 2 és 9 fok között alakul.
Vasárnap hajnalban foltokban köd képződhet. Napközben többnyire fátyolfelhős, napos időre van kilátás, de a Dunántúlon - különösen a nyugati felén - továbbra is zártabb, vastagabb maradhat a felhőzet, csapadék azonban ott sem lesz.
A délkeleti, keleti szél gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet reggel általában mínusz 6 és 0 fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken hidegebb lesz. Kora délután 4 és 9 fok közötti maximum várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld
Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak
Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
