Hírek
2015. Október 30. 07:38, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Felmérés: nem járnak egészségügyi szűrésre a magyarok
Nem járnak egészségügyi szűrésre a magyarok; 60 százalékuk csak komoly betegség esetén fordul orvoshoz - idézi a FoglaljOrvost.hu felmérését pénteki számában a Magyar Nemzet.
Az ezer, 35 éven felüli megkérdezésén alapuló kutatás szerint csupán az emberek 5 százaléka megy orvoshoz már a legkisebb gyanú esetén is. Ugyanakkor csupán 4 százaléknyian vesznek részt az évente szükségesnek tartott 5-6 különböző szűrővizsgálaton.
A megkérdezettek 40 százaléka kizárólag az állami rendelőintézeteket látogatja, 12 százalékuk viszont csak akkor megy állami rendelőbe, ha nagyon muszáj - közli a felmérést a Magyar Nemzet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.

