Hírek
2013. Február 27. 09:15, szerda |
Sport
Forrás: MTI
Férfi kézilabda vb - 1,2 milliót kapnak a magyar klubok játékosaik után

Az érintett kluboknak minden magyar játékosuk után 4850 svájci frank (1,2 millió forint) jár a Magyar Kézilabda Szövetségtől (MKSZ) a férfiválogatott januári világbajnoki nyolcadik helyezéséért a nemzetközi szövetségtől (IHF) kapott kompenzációból.
Borsos Attila, az MKSZ válogatott ügyekért illetékes elnökségi tagja az MTI-nek elmondta, hogy az IHF 300 frankot fizetett játékosonként naponta a vb-szereplésért. Ez - mivel a csapat 12 napig volt versenyben - játékosonként 3600 frankot jelent, s efelett a negyeddöntős részvételért az IHF-től kapott 20 ezer frankos jutalomból is ad 1250 frankot az MKSZ.
Az IHF összesen 77 600 svájci frankot (közel 19 millió forint) utalt a magyar szövetségnek azért, mert a férfiválogatott negyeddöntős volt a januári spanyolországi világbajnokságon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 11. 09:09, péntek | Sport
El-selejtező - Döntetlennel kezdett a Paks
A kupagyőztes Paksi FC hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott csütörtökön a román CFR Cluj csapatával a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának első mérkőzésén.
2025. Július 10. 16:00, csütörtök | Sport
Párizs 2024 - Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika átvette a kicserélt bronzérmét
Újra csillogó bronzéremmel a nyakában fotózkodhatott szerdán a tavalyi párizsi olimpián harmadik helyezést elért Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika.
2025. Július 08. 16:11, kedd | Sport
Senior kategóriagyőzelem a Gokart OB-n!
A Dakar Ring után a Bruck-i gokartarénába látogatott Ádám, ahol győztesként zárta a versenyt.
2025. Július 03. 07:36, csütörtök | Sport
Csányi Sándor: Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is érkezhet játékos a magyar válogatottba
Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.