Hírek
2022. Június 17. 11:04, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Fiktív számlákat kiállító céghálózat tagjait tartóztatták le Tatabányán
Fiktív számlákat kiállító építőipari céghálózat hét tagját tartóztatták le Tatabányán; a gyanú szerint csaknem kétmilliárd forintos kárt okoztak
- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség helyettes sajtószóvivője csütörtökön az MTI-vel. Borbély Veronika tájékoztatása szerint két férfi 2017-től működtette a céghálózatot. A valós gazdasági tevékenység nélküli, stróman ügyvezetők közreműködésével készült számlákat gazdasági társaságok használták fel, így a fizetendő áfát jogosulatlanul csökkentették.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói több száz millió forint értékben foglaltak le ingatlanokat, gépjárműveket és pénzt.
A Tatabányai Járásbíróság határozata alapján letartóztatták a bűnszervezet két vezetőjét, a fiktív számlákat kibocsátó egyik cég képviselőjét, a legnagyobb összegű fiktív számlákat befogadó cég ügyvezetőjét, a pénz visszajuttatásában szerepet játszó egyik gyanúsítottat, valamint két irodai alkalmazottat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
