Városlista
2026. július 6, hétfő - Csaba

Hírek

2020. Július 23. 18:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Folytatódik a véradásra felhívó kampány

Folytatódik a véradásra felhívó kampány

Újabb ismert művészek bevonásával folytatódik csütörtöktől augusztus végéig az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt véradásra felhívó kampánya,

hogy a következő hetekben is folyamatosan biztosított legyen a vérkészítményre szoruló betegek ellátása.

A két szervezet az MTI-hez eljuttatott közös közleményében azt írta, a nyári hónapokban minden évben csökken a véradók aktivitása, idén pedig az is nehezíti a helyzetet, hogy a koronavírus-járvány enyhülésével újraindult az élet az egészségügyi intézményekben, így nőtt a vérkészítmények iránti igény.

Ezúttal Dobos Evelin, Fehérvári Gábor Alfréd (Freddie), Péterfy Bori, Pikali Gerda és Pindroch Csaba állt személyes példamutatással a véradás ügye mellé.

"Az élet nem játék! Adj vért!" elnevezésű kampány ideje alatt vért adók között nyereményeket sorsolnak ki.

Véradás előtt érdemes tájékozódni a közeli véradóhelyszínekről és az időpontokról a www.ovsz.hu vagy a www.veradas.hu weboldalon. A kampányról bővebben a www.ovsz.hu/az-elet-nem-jatek honlapon lehet olvasni.

Címkék: véradás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten

Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.

2026. Július 06. 07:20, hétfő | Belföld

NATO csúcsra utazik Magyar Péter, majd szabadságra megy

Magyar Péter miniszterelnök ma hajnalban Törökországba utazott a NATO csúcstalálkozójára.

2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld

Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége

A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon