Hírek
2011. Július 12. 14:41, kedd |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
Fontos a vallás a világban
Az Ipsos MORI nemrég közzétett felmérése szerint az emberek jelentős részének a modern világ szekularizáltsága ellenére is fontos szerepet tölt be az életében a vallás.
Bár sokan mondják magukat vallásosnak, a nagy világvallások közül az iszlám hívei állítják a legnagyobb arányban, hogy hitük nagyon meghatározó az életükben.
Hit
Huszonnégy országban mintegy 18 ezer főt vont be abba a kutatásba az Ipsos MORI, amelyben a vallási kötődésről kérdezte a válaszadókat. A vizsgálat eredményei szerint tízből heten mondják magukat vallásosnak, ám a vallás fontossága már eltérő módon jelentkezik a nagy világvallások követőinek életében. Az iszlámhívők 94 százaléka mondta, hogy a hit jelentős szereppel bír az életében, míg a keresztény többségű országokban 66 százalék állította ugyanezt. Ezen felül a muszlimok nagyobb arányban hiszik, hogy vallásuk az egyedüli út az üdvözülés, illetve a paradicsom felé. Körükben 61 százalék állítja ezt, míg a keresztényeknek csak 19 százaléka vélekedik így hitéről.
Az iszlámhívők azok is, akik többen állítják, hogy a hit hatására adakoznak inkább a rászorulóknak. Esetükben 61 százalék vallja a hit motivációs hatását, míg a keresztények körében ez az érték 24 százalék. A vizsgált országokban átlagosan összesen 30 százalék gondolja úgy, hogy vallási meggyőződése okán adakozik, 52 százaléka azonban azt állítja, a vallás nem tesz különbséget, mert a szegények megsegítése e nélkül is szükséges és fontos.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
