Hírek
2012. November 07. 07:00, szerda |
Helyi
Forrás: saját forrás
Gombaszüret ősszel
Laska gomba szüret volt Bágyogszovát határában. A hatalmas mennyiségű, kiváló ízű gombát egyik olvasónk találta.
Ilyentájt telis-tele az erdő a finomabbnál finomabb falatokkal, ám a hírek tele vannak ijesztő történetekkel gombamérgezést szenvedett családokról.
Általában eső utáni 1-2 napban érdemes felkerekedni, és végigjárni az erdőt. A gomba gyorsan nő, gyorsan meg is romlik.
A gomba amilyen finom, olyan veszélyes is lehet! Nem kell megvonnunk magunktól a kedvenc falatokat, de tartsuk szem előtt saját és családunk biztonságát! A saját magunk által leszedett gombát minden esetben vizsgáltassuk meg gombaszakértővel! Ha többféle gombát is szedtünk, mindegyik fajtából feltétlenül szedjünk szárral együtt is, hogy a szakértő teljes bizonyossággal állapíthassa meg a gomba fajtáját.
Olvasónknak köszönjük a képet, és mivel valószínűleg jó étvágyat kívánni hozzá már elkéstünk, ezért: egészségére!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 19:00, vasárnap | Helyi
Beszéljünk az emberi eredetű tápanyagokról!
A szagtól féljünk, vagy a jövőtől?
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Helyi
Hol lesz a héten véradás a Rábaközben?
Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.
2026. Június 21. 09:00, vasárnap | Helyi
Újra lesznek nyári koncertek a zenepavilonban
Péntekenként 20 órától
