Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2012. Augusztus 16. 05:00, csütörtök | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Így csökkentse a diabétesz kialakulásának kockázatát

Így csökkentse a diabétesz kialakulásának kockázatát

A cukorbetegség világszerte az egyik legnagyobb probléma, amit érdemes lenne komolyabban venni. A Nemzetközi Diabétesz Szövetség statisztikája szerint 2030-re 552 millió ember fog szenvedni a betegségtől - írja a Fox News.

Amennyiben a jóslat megállja a helyét, ez több mint kétszáz milliós növekedést jelentene a 2-es típusú diabétesz tekintetében két évtized alatt. Az Egészségügyi Világszervezet becslése szerint jelenleg világszerte 346 millióan szenvednek a betegségtől.

Az előrejelzett növekedést leginkább az elhízási járványnak tudják be a szakértők, kiváltképp, hogy egyre több fiatalt és gyermeket érint a betegség. A 2-es típusú diabétesz húsz évvel ezelőtt ilyen fiatal korban gyakorlatilag ismeretlen volt.

Ezért a megelőzés lenne a legjobb megoldás, ami bizonyos életmódbeli változtatásokkal nem is olyan nehéz. Ennek alapja a rendszeres testmozgás és a diéta.

Ezzel a néhány tippel megelőzheti a cukorbetegség kialakulását:

- étkezzen egészségesen, egyen sok zöldséget és gyümölcsöt

- legalább heti háromszor mozogjon minimum húsz percet

- BMI (testtömeg-index) értékét tartsa az egészséges 18.5 és 24.5 közötti értéken

- tartózkodjon a dohányzástól

- csak minimális mértékben fogyasszon alkoholt

A szakemberek szerint ennek az öt irányelvnek a betartásával előzhető meg a legsikeresebben a 2-es típusú diabétesz kialakulása. A legfontosabb azonban az, hogy a normál testsúly értéken belül maradjon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 11:00, kedd | Életmód

Agrárkamara: a jégkármérséklő rendszer már narancssárga riasztás esetén is működésbe lép

Az Országos Jégkármérséklő Rendszert már a narancssárga riasztás esetén is bekapcsolják, hogy mérsékeljék a jégesők által okozott károkat a minisztérium kérésének megfelelően

2026. Július 21. 07:30, kedd | Életmód

GVH: megkezdte a magyar fogyasztók kompenzálását a Temu

2026. Július 20. 16:00, hétfő | Életmód

Mundruczó Kornél átvette a palicsi filmfesztivál életműdíját

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Életmód

Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt tavaly Magyarország élőfakészlete

Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt Magyarország élőfakészlete 2025-ben: 419 055 552 köbméterről 423 012 239 köbméterre változott az Élő Környezetért Felelős Minisztérium Erdőrendezési Főosztályának tájékoztatása szerint