Hírek
2022. Október 05. 13:46, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Gyengül a forint, emelkedik az olajár- és a gázár
Hétfőn napközben gyengült a forint a főbb devizákkal szemben, miközben emelkedett a kőolaj és a földgáz jegyzése.
Az euró a reggeli 420,20 forintról 423,78 forintra erősödött 12.45 órára. Napi csúcsa szerdán eddig 424,25 forint volt.
A frank jegyzése 430,09 forintról 434,40 forintra erősödött, a dollár pedig 421,60 forintról 426,52 forintra drágult.
Az északi-tengeri Brent ára hordónként 74 centtel (0,81 százalékkal) 92,54 dollárra nőtt.
Az európai gázár emelkedett, az irányadónak számító TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, novemberi határidőre megawattóránként 169,01 eurón állt háromnegyed egykor, 4,35 százalékkal magasabban a keddi záróértékénél. A gázár három hónapja 173,58 dolláron zárt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai
Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia
2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld
Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült
Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
