Hírek
2020. Január 31. 05:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Gyermekpornográfia miatt elítéltek egy esztergomi visszaeső férfit
Az Esztergomi Járásbíróság első fokon, visszaesőként nyolc év börtönre ítélt csütörtökön egy karbantartóként és sofőrként dolgozó férfit, aki egy 12 év alatti sértettről a ruhája alól pornográf felvételt készített
- közölte a Tatabányai Törvényszék az MTI-vel. A törvényszék tájékoztatása szerint az elkövető lakásán több mint kilencezer fotót, valamint száz videót találtak, melyek három és 15 év közötti fiatalokat ábrázoltak a nemiség felkeltésére alkalmas módon.
A tettest korábban erőszakos közösülés, szemérem elleni erőszak és gyermekpornográfia miatt hat év fegyházbüntetésre ítélték, mely büntetésből 2017 májusában feltételes kedvezménnyel szabadult.
Az Esztergomi Járásbíróság a férfit gyermekpornográfia bűntette miatt nyolc év börtönbüntetésre ítélte, valamint véglegesen eltiltotta olyan foglalkozás gyakorlásától, melyben 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét végezhetné.
Az elkövető feltételes szabadságra nem bocsátható. Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld
MÁV: csaknem hatvan baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben
A figyelmetlen közlekedés és a KRESZ-szabályok megszegése miatt 57 baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben - közölte a MÁV-csoport vasárnap délelőtt az MTI-vel.
2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld
10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére
