Hírek
2019. Január 27. 15:03, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hajózási útvonalat hozhat létre a sarkvidéki jégtakaró olvadása
Kis-Benedek József nemzetbiztonsági szakértő szerint új hajózási útvonalat hozhat létre a sarkvidéki jégtakaró olvadása.
A szakértő szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában azt mondta, ezzel felére csökkenne az út hossza Európa és Ázsia között.
A 2035-re jósolt teljes elolvadás szerinte nem valószínű, inkább a nyári időszakban képzelhető el a hajózás, de akkor is olyan hajó kell hozzá, amely képes jeget törni.
Kitért arra is, hogy a világ olaj- és gázkészletének egyharmada ezen a területen van, és értékes nemesfémek - arany, cink - és gyémánt is található ott.
Emiatt geopolitikai küzdelem várható, hiszen mindenki szeretne kapni a jelenleg nemzetközi területből. Oroszország, az Egyesült Államok és Kína már jelentkezett, és több ország is stratégiát dolgoz ki a terjeszkedésre - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak

