Hírek
2022. Szeptember 20. 16:00, kedd |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Halálos lakástűz volt hétfőn Sopronban
Nem kizárt, hogy a tüzelőberendezés helytelen használata vezetett a tűzhöz
Hétfőn délben kigyulladt egy több szintes, többlakásos családi ház alsó lakrészének egyik helyisége Sopronban, a Zárányi utcában. A tűz idején hárman tartózkodtak az épületben, közülük egy ember életét vesztette.
Négy járművel tizenhárom tűzoltó vonult a helyszínre, ahol a tűzzel érintett szobában papírhulladék és egy ágy égett. A tűzoltók kiérkezése előtt a tűzzel érintett szintről egy embert a rendőrök kimentettek, ám az életét a gyors segítség ellenére sem lehetett megmenteni.
Nem kizárt, hogy a tüzelőberendezés helytelen használata vezetett a tűzhöz, a keletkezési ok feltárása érdekében a katasztrófavédelem tűzvizsgálati eljárást indított.
A lakástüzek főbb kiváltó okai között még mindig a nyílt láng, illetve a tüzelőberendezések helytelen használata, az elektromos meghibásodás és a dohányzás áll. Ha az otthonunkban működik füstérzékelő, még van idő a tűz kialakulásakor cselekedni, ezzel elkerülni a sérülést vagy a tragédiát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 16:00, kedd | Helyi
Értelmetlen rongálások Kapuváron
Az önkormányzat a rendőrséghez fordult.
2025. December 02. 13:00, kedd | Helyi
A cár, aki ázsiai módszerekkel indult Európa felé
Előadás a Csornai Nyugdíjas Akadémián
2025. December 02. 09:00, kedd | Helyi
A múlt héten több tűzesethez is kellett vonulniuk a tűzoltóknak a Rábaközben
A 48. héten történt.
2025. December 01. 16:00, hétfő | Helyi
Döntött a Rábaköz, Bóna Szabolcs lesz a Tisza Párt képviselőjelöltje
Egy élhető és működő Magyarországhoz szükséges a rendszerváltás!
