Hírek
2022. Március 31. 14:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Hamarosan indul a földgázbetárolási időszak
Áprilisban elkezdődik a hazai földgáztárolók feltöltése, a 2022-2023-as gázévre a MEKH 1,87 milliárd köbméter földgáz betárolását írta elő az egyetemes szolgáltató MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. számára,
amit október 1-jéig kell a tárolókban elhelyeznie - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) az MTI-vel csütörtökön.
A tárolókban a lakosság biztonságos ellátása érdekében kötelezően elhelyezendő földgázkészlet mennyiségét a MEKH az egyetemes szolgáltató szolgáltatási területén az elmúlt százhúsz hónapban mért legmagasabb téli időszaki fogyasztást figyelembe véve határozza meg.
A hazai földgáztárolók feltöltése áprilistól szeptember végéig tart. Az egyetemes szolgáltató által kötelezően betárolandó készlet elhelyezése mellett ebben az időszakban zajlik a földgázkereskedők által, üzleti döntésen alapuló mennyiségek betárolása is.
A hivatal közleményében kiemelte, hogy a lakosság biztonságos gázellátását a folyamatos behozatal és a hazai kitermelés mellett a tárolókban elhelyezett földgázkészletek garantálják.
Az összes magyarországi tárolói kapacitás 6,33 milliárd köbméter. A tárolói engedélyesek Hajdúszoboszlón, Zsanán, Pusztaedericsen, Kardoskúton és Algyőn üzemeltetnek tárolókat.
A földgáztárolói készletszint alakulása hónapról hónapra nyomon követhető a MEKH honlapján ( http://www.mekh.hu/magyarorszag-foldgaztaroloinak-keszletszint-alakulasa).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
2026. Május 27. 08:00, szerda | Belföld
Fidesz: nem támogatjuk, hogy az Országgyűlést koncepciós eljárások színterévé változtassák
2026. Május 27. 07:10, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
Amikor az ország bajban van, legyen a közös jelszavunk az önmérséklet! - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben napirend előtt.
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
