Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2018. December 17. 15:08, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Hamarosan jönnek az 500 forintos bankjegyek

Hamarosan jönnek az 500 forintos bankjegyek

Február 1-től kerülnek forgalomba az új 500 forintosok, a bankjegyek régi változatával 2019. október 31-ig lehet fizetni – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn az MTI-vel.

Megjegyezték azt is, az 500 forintos bankjegycserével a forintbankjegyek 2014-ben megkezdett megújítása a lezárásához közeledik.

A régi 10 ezer forintos bankjegyek bevonásáról még nem hozott döntést az MNB, ezért e címletnek mind a régi, mind az új változata továbbra is korlátozás nélkül használható a készpénzforgalomban. A régi 10 ezer forintosokkal lehet találkozni az ATM-ből való készpénzfelvétel során, azzal lehet fizetni a vásárlásoknál, és a kereskedők sem utasíthatják vissza elfogadásukat. A címlet bevonásáról a jegybank később dönt - tették hozzá.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy a forgalomból korábban már bevont bankjegyek nem veszítik el értéküket, mivel a bevonási határnapot követően még három évig minden bank- és postafiókban, húsz évig pedig az MNB lakossági pénztárában díjmentesen beválthatók – azonos címletű – új fizetőeszközre.

A forint bankjegyekkel kapcsolatos változásokról, illetve a bevont fizetőeszközök átváltásával kapcsolatos tudnivalókról az MNB honlapjának Bankjegy és érme oldalán további naprakész, részletes információk érhetők el (https://www.mnb.hu/bankjegy-es-erme) – írta az MNB.

Címkék: 500, bankjegy, forint

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld

Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is

Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése

Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően