Hírek
2014. Január 30. 12:40, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Handelsblatt: eladná magyar bankját a General Electric és a KBC

A BayernLB mellett az amerikai General Electric és a belga KBC is eladná magyarországi bankját, az osztrák Erste Bank és a Raiffeisen viszont nem akar kivonulni - írta csütörtökön a Handelsblatt egy kelet-európai összeállításában.
A német üzleti lap a Bankok fordulatot remélnek Kelet-Európában című cikkében idézte Franz Hochstrassert, az Erste Group vezérigazgató-helyettesét, aki szerint kedvezőek a kelet-európai térség idei kilátásai. A hitelkereslet erősödhet, és a gazdasági növekedés jóval lendületesebb lehet, mint az euróövezetben. Hochstrasser várakozása szerint a régió összesített hazai összterméke (GDP) 2,2 százalékkal növekedik, és a válság óta az idén először a térség valamennyi országában növekednek a beruházások.
Kelet-Európa mellett szól, hogy rendkívül alacsony mértékű az államok, a háztartások és a vállalatok eladósodottsága - áll a Handlesblatt összeállításában. Elisabeth Atzler frankfurti és Hans-Peter Siebenhaar bécsi tudósító írásában felidézték Gianni Franco Papa, a római székhelyű UniCredit bankcsoport Kelet-Közép-Európáért felelős vezetőjének egy közelmúltban tett nyilatkozatát, amely szerint Közép- és Kelet-Európa "a növekedés dinamója" a társaság számára.
Ugyanakkor a régió még nem heverte ki teljesen a válságot. A bankok különösen kétkedően tekintenek Magyarországra. "Súlyos problémákat látunk Magyarországon, a politikai helyzetből fakadóan" - mondta Franz Hochstrasser a Handelsblattnak.
A német üzleti lap a magyar bankszektor helyzetét röviden ismertetve azt írta, hogy a BayernLB bajor tartományi bank nem talál vevőt magyar bankjára, az MKB-ra.
Hozzátették, hogy "a General Electric és a belga KBC bank is el akarja adni magyar érdekeltségét".
Egy meg nem nevezett kelet-európai alapkezelőt idézve azt írták, hogy Orbán Viktor ezzel közelebb kerülne céljához, "a bankszektor újraállamosításához".
Ugyanakkor az Erste Bank és a Raiffesien nem kíván kivonulni az országból - írta a Handelsblatt.
A General Electric a Budapest Bank, a KBC a K&H Bank tulajdonosa.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt