Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2020. Június 03. 17:54, szerda | Belföld
Forrás: mti

Három ember megsérült egy karcagi üzemben történt robbanásban

Három ember megsérült egy karcagi üzemben történt robbanásban

Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés alapos gyanúja miatt folytat büntetőeljárást a Karcagi Rendőrkapitányság, miután három ember megsérült egy karcagi üzemben történt robbanásban

- közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság az MTI-vel szerdán.

A tájékoztatása szerint egy karcagi telephely pelletkészítő berendezésének hűtési rendszere hibásodott meg szerdán dél körül. A hűtési rendszer belső része kigyulladt, a kiáramló láng és forró levegő három dolgozót megsebesített. A baleset következtében - az elsődleges orvosi vélemény szerint - egy ember életveszélyes, további ketten könnyű sérülést szenvedtek.

Ménes Dávid, az Országos Mentőszolgálat regionális kommunikációs kapcsolattartója elmondta: a helyszínre egy mentőhelikopter és két mentőautó érkezett, a sérülteket ellátás után kórházba vitték.

Németh Ádám, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a robbanás egy József nádor úti, elektronikai hulladékot feldolgozó üzem pelletelőállító részegységében történt.

Hozzátette: a karcagi hivatásos tűzoltók kiérkezésekor tűz nem volt. Az üzem teteje izzott, füstölt, ezt a tűzoltók megszüntették.

A robbanás okának kiderítésére a katasztrófavédelem tűzvizsgálati eljárást indított - közölte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld

Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának

Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.

2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld

Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében

Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében

2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét

Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.