Hírek
2018. Április 14. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Hat év börtönt kapott az édesanyját ellátatlanul hagyó férfi
Hat év börtönbüntetésre ítélt a Kaposvári Törvényszék nem jogerősen egy férfit, aki egy Somogy megyei községben ellátatlanul hagyta édesanyját és ezzel az idős nő halálát okozta - tájékoztatta a bíróság az MTI-t.
Azt írták: a 66 éves férfi 2016-tól hanyagolta el az önmaga ellátására képtelen, 88 éves édesanyja gondozását. Nem hívott orvost, amikor a nő elesett és több csontját eltörte, az ágyhoz kötött sértettet nem mosdatta, ruházatát, ágyneműjét nem cserélte, emiatt heteken át saját székletében, vizeletében feküdt.
A nő élete utolsó napjaiban már ételt sem vett magához, amikor pedig fia mentőt hívott hozzá és kórházba került, életét a szakszerű orvosi ellátás ellenére sem lehetett megmenteni.
A bíróság emberölésben találta bűnösnek a férfit, akit a szabadságvesztés mellett mellékbüntetésként hat évre eltiltott a közügyek gyakorlásától.
A per a vádlott és védőjének fellebbezése okán a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
2026. Június 21. 14:00, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld
Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.
