Hírek
2015. December 24. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Hatezer tányér meleg ételt osztott ki az Ökumenikus Segélyszervezet
Hatezer tányér meleg ételt osztott ki az Ökumenikus Segélyszervezet egyhetes budapesti akciója során hajléktalanoknak és rossz szociális körülmények között élő családoknak.
Az Ökumenikus Segélyszervezet idén is megszervezte hagyományos adventi melegételosztását, amelynek keretében hat napon át, december 18. és 23. között naponta 1000 adag ételt osztottak ki a szervezet önkéntesei, támogatói és munkatársai - olvasható az ökumenikusok MTI-hez eljuttatott szerdai közleményében.
A szerdai "szeretetvendégség" menüje sertéspörkölt tésztával, savanyúság, kenyér, tea és szaloncukor volt. Az ételosztás költségeihez a Csepeli Lelkészkör 200 ezer forinttal járult hozzá.
Az étkeztetési programban a szervezet vidéki intézményei is részt vesznek, saját környezetükben látva el a rászorulókat. A karácsonyi ünnepkör idején így összesen több mint 10 ezer adag meleg ételt osztanak ki országszerte.
A nagyszabású ételosztás kapcsolódik az ökumenikusok szeretet.éhség. országos adventi pénzadománygyűjtéséhez. A szervezet ünnepi segélyakcióit és egész éves rászorulókért végzett munkáját a 1353-as adományvonal tárcsázásával, hívásonként 250 forinttal lehet támogatni.
Fotó: Ökumenikus Segélyszervezet
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld
Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon
2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz
Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

