Hírek
2018. Január 15. 19:37, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Házi őrizetbe került a rákoskeresztúri gyilkosság fiatalkorú gyanúsítottja
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a rákoskeresztúri gyilkosság fiatalkorú gyanúsítottját hétfőn - közölte a Fővárosi Törvényszék az MTI-vel.
A megalapozott gyanú szerint a fiú péntek este a XVII. kerületben, egy Újlak utcai lakóházban szóváltásba került a sértettel - egy 19 éves nővel -, akit a veszekedés hevében többször nyakon szúrt. A sértett meghalt. A feltételezett elkövetőt - aki a sajtóhírek szerint 17 éves - még péntek éjjel elfogták a rendőrök.
A bíróság elsőfokú végzése szerint az emberölés gyanúját a többi között a gyanúsított beismerő vallomása és tanúvallomások támasztották alá.
A bíróság megállapította, hogy fennáll a szökés és elrejtőzés veszélye, kényszerintézkedésre szükség van. Ugyanakkor azt is figyelembe vette, hogy a fiatalkorú gyanúsított rendezett családi körülmények között él, büntetlen előéletű, tanul, állandó munkahelye van. A bíróság ezért elutasította az ügyész előzetes letartóztatásra irányuló indítványát és nyomkövető eszköz alkalmazásával február 15-éig elrendelte a gyanúsított házi őrizetét - áll a közleményben.
A végzés nem jogerős, az ügyész fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
