Hírek
2021. Június 18. 14:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Hétezer hamis márkajelzésű ruhát találtak egy teherautóban
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai hétezer hamis márkajelzésű ruházati termékekre bukkantak egy Horvátországból Szlovákiába tartó teherautóban Rajkánál.
A raktérben zsákokat, dobozokat találtak, amelyekben különféle márkajelzéssel (Karl Lagerfeld, Armani, Guess, Hugo Boss, Pepe Jeans, Prada és Valentino) ellátott ruhákat találtak - tájékoztatta a NAV pénteken az MTI-t.
Az előzetes szakértői vélemény szerint valamennyi termék hamisítvány, amelyeket a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül hoztak forgalomba - tették hozzá.
A huszonnyolcmillió forint értékű ruhát lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértésének bűntette miatt eljárást indítottak az ügyben - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 16:00, kedd | Belföld
Duna House: Nyugat-Magyarországon a panellakások átlagos négyzetméterára csaknem 30 százalékkal nőtt egy év alatt
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
