Városlista
2025. október 12, vasárnap - Miksa

Hírek

2021. Március 29. 15:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Hétfőn elérhetjük a 2 millió oltást

Hétfőn elérhetjük a 2 millió oltást

A miniszterelnök szerint jó esély van arra, hogy hétfőn a koronavírus ellen beoltottak száma elérje a 2 milliót Magyarországon.

Orbán Viktor egy a Facebook-oldalára feltöltött videóban az oltás felvételére biztatta a pedagógusokat.

"Az oltás jól halad, a mai napon jó esélyünk van arra, hogy elérjük a kétmillió oltásszámot" - mondta Orbán Viktor a felvételen.

A miniszterelnök hangsúlyozta: virágvasárnap hétvégéjén is folytatta Magyarország a küzdelmet a koronavírussal szemben. "Orvosaink és ápolónőink állták a sarat, a magyar egészségügy bírta a terhelést" - fogalmazott, és köszönetet mondott a "hétvégi erőfeszítésekért is".

A kormányfő felhívta a figyelmet arra: új hír, hogy a pedagógusokat sikerül előrevenni az oltási sorrendben, ehhez pedig az kell, hogy hétfő éjfélig regisztráljanak. Arra kérte a pedagógusokat: vegyék fel az oltást, hogy minél hamarabb újraindíthassák az óvodákat és az iskolákat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld

Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.

2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen

A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.

2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld

Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is

Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre