Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2016. Május 09. 07:47, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Hétnapos ülésbe kezd a parlament

Hétnapos ülésbe kezd a parlament

Eddigi tavaszi ülésszakának leghosszabbra tervezett ülésével folytathatja munkáját mától az Országgyűlés, a képviselők hét egymást követő munkanapon tanácskozhatnak a tervek szerint.

A házelnök előzetes napirendi javaslata alapján az ülés az Európa napjára történő emlékezéssel kezdődik, majd az ilyenkor megszokott interpellációkkal és azonnali kérdésekkel folytatódik.

A parlament honlapján vasárnap még nem szerepelt, ugyanakkor Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tájékoztatása alapján számítani lehet arra is, hogy a parlament ma napirendre veszi a kvótareferendum kiírását, amelyet akár már kedden el is rendelhetnek. A népszavazást előreláthatólag szeptemberben vagy október első napjaiban lehet majd megtartani.

Az első ülésnap kedden elfogadni tervezett előterjesztések utolsó, bizottsági vitáival zárulhat, így tárgyalnak például a népszavazási törvény azon módosításáról is, amely lehetővé tenné a párhuzamos aláírásgyűjtést az azonos témájú kérdésekben.

Az Országgyűlésben kedden várhatóan felszólal Áder János köztársasági elnök a párizsi klímacsúcson született megállapodást ismertetve, majd még aznap vita kezdődhet az alaptörvény hatodik, terrorveszélyhelyzettel összefüggő módosításáról. A parlament szerdán és csütörtökön a jövő évi büdzséről, pénteken pedig az adóváltoztásokról tárgyal, míg a jövő héten szó lehet a törvénytelen személyszállítást végző szolgáltatók honlapjainak blokkolhatóvá tételéről.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -

2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.