Hírek
2020. Szeptember 18. 13:00, péntek |
Helyi
Forrás: Inforábaköz
Hétvégi programok a Rábaközben
Programok, ameddig még lehet.
Alig kászálódtunk ki a koronavírus járvány miatti korlátozásokból, egyre inkább nyakunkon a második hullám.Sokan sínylették meg ezeket a hónapokat. Művészek, vendéglátó vállalkozások, rendezvényszervezők, technikai háttérmunkások várták a rendezvény moratórium végét, sokszor utolsó anyagi tartalékaikat felhasználva, vagy már azon is túl.
Mire újra beindult volna a kulturális és a buli élet, aggódva tekintünk előre. Milyen előírások, korlátozások lépnek életbe? Egyelőre az egyes települések eltérően reagálnak a saját döntési jogkörükbe tartozó ügyekben. Voltak, akik gyakorlatilag megtiltották a közterületi nyilvános rendezvényeket (pl Csorna), több önkormányzat lefújta az idei falunapot (pl Kóny, Rábatamási), míg mások megtartották, megtartják (pl Rábaszentandrás, Vág). Persze az sem mindegy, hogy mekkora településről van szó, az elmúlt évek tapasztalatai alapján mennyi vendég várható az adott rendezvényen. Az 500 fő feletti rendezvények általános országos tiltása ma is érvényben van. (kivéve futballmeccs)
Az elmúlt hetekben azt írtuk, hogy segítünk újra felpörgetni a kulturális és a buli életet a Rábaközben. Most már sajnos nem ez a helyzet. Közzétesszük a hétvége programjait, amíg vannak, amíg lehet. Szükség van a kikapcsolódásra, szórakozásra. Emellett azonban újra egyre fontosabb az óvatosság, a fegyelem, és hogy vigyázzunk egymásra!
Ennek szellemében tesszük közzé eheti programajánlónkat is.
Péntek
Fertődön elmarad a három naposra tervezett Haydn Vonósnégyes Fesztivál
Szombat
A Csornai Múzeum, ahogy még sohasem látta
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 13:00, hétfő | Helyi
Természetvédelmi program az ürgék védelméért
Hétéves program az Európai Unió támogatásával.
2026. Február 02. 09:00, hétfő | Helyi
Hol lesz a héten véradás a Rábaközben?
Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.
2026. Február 01. 19:00, vasárnap | Helyi
Hiába a sok megújuló energia, nem csökken a káros kibocsátás
A kibocsátás nem csökkenthető az energiaigény tudatos csökkentése nélkül.

