Hírek
2012. Február 05. 19:56, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Hidegrekordok dőltek meg a hétvégén

Több mint félszáz éves nappali hidegrekordok dőltek meg a hétvégén – közölte Jenki Szilvia, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa vasárnap az MTI-vel.
Mint kifejtette: február 4-én a mostanáig legalacsonyabb maximumhőmérsékletet 1950-ben, Nyíregyházán mérték, akkor mínusz 12,5 Celsius-fokot mutatott a skála. Ehhez képest most szombaton, szintén Nyíregyházán mínusz 13,2 fokot mértek.
A február 5-i legalacsonyabb maximumrekord mostanáig mínusz 9,8 fok volt, amelyet 1956-ban Orosházán mértek. Most vasárnap Nyíregyházán viszont a maximumhőmérséklet mínusz 11,3 Celsius fok volt - mondta Jenki Szilvia. A meteorológus arra is kitért: a következő napokban folytatódik a nagyon hideg idő. Hétfő hajnalban mínusz 13, mínusz 20 fok valószínű, de a délután órákban is csak mínusz 7, mínusz 13 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani.
A hét közepétől az éjszakák egyre csípősebbek lesznek. Az átmenetileg derült, vastag hóval borított területeken mínusz 20 fok alatti hőmérsékletre lehet számítani.
Havazás hétfőn még többfelé lehet. A legtöbb hó várhatóan délnyugaton, a legkevesebb északkeleten hull majd. Kedden is inkább az ország délnyugati tájain lehet számítani havazásra, de ekkor már csökken a felhőzet. A hét második felében a szél mindenütt mérséklődik. Több-kevesebb napsütés mellett változóan felhős időre van kilátás. Ekkor már csak néhol alakulhat ki hószállingózás – mondta Jenki Szilvia.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapja szerint jelenleg az ország északkeleti felében több térségben gyenge hófúvás miatt citromsárga, vagyis elsőfokú riasztás van érvényben. Emellett szintén elsőfokú figyelmeztetés van érvényben a gyenge hófúvás miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. További hat megyében - Somogy, Tolna, Baranya, Bács-Kiskun, Pest, Nógrád - az extrém hidegre vonatkozóan van érvényben citromsárga figyelmeztetés.
Hétfőre narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adtak ki Somogy és Zala megyében a várható erős hófúvás miatt. Ezek mellett - Heves, Komárom-Esztergom és Békés megyét leszámítva - az ország összes megyéjében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben, havazás, hófúvás, illetve extrém hideg miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei
2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld
Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása