Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2015. November 08. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Hitelminősítés: egyre többen ismerik el külföldön is, hogy a magyar reformok működnek

Hitelminősítés: egyre többen ismerik el külföldön is, hogy a magyar reformok működnek

Budapest, 2015. november 7., szombat (MTI) - A magyar reformok működnek, ezt egyre többen ismerik el külföldön is - mondta Halász János, a Fidesz-frakció szóvivője szombati budapesti sajtótájékoztatóján.

A nagyobbik kormánypárt képviselője arra reagált, hogy a Moody's nemzetközi hitelminősítő stabilról pozitívra javította Magyarország hitelminősítési kilátását. A politikus úgy fogalmazott: ez már a felminősítés előszobája.

Felidézte: a héten már az Európai Bizottság is közzétett egy jelentést, amelyben Magyarországon stabil növekedést, stabil költségvetést, a foglalkoztatottság bővülését jósolta.

Ezek a jelentések is igazolják, hogy a magyar reformok működnek, ezt egyre többen ismerik el külföldön is, és a Magyarország iránti bizalom egyre erősebb - mondta Halász János.

Hangsúlyozta: a hitelminősítők, az Európai Bizottság, a Nemzetközi Valutaalap (IMF), a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az elemzők, a pénzügyi piacok és a nemzetközi partnerek sorra ismerik el az ország és a magyar emberek teljesítményét. Véleménye szerint ez a teljesítmény kiemelkedő, miközben öt évvel ezelőtt még Görögországgal együtt emlegették Magyarországot csőd közeli országként. Görögország azóta is elhúzódó, egyre mélyebb válságban van, "követi az IMF receptjét, a brüsszeli receptet, a megszorítások politikáját" - mondta.

Magyarország ezzel szemben 2010-ben a saját útját kezdte járni, szakított Brüsszel, az IMF és a balliberálisok által képviselt megszorítások politikájával, és a magyar reformok működnek. "Csökkentettük az ország kiszolgáltatottságát és sérülékenységét, csökkentettük az államadósságot, 2010 óta fegyelmezetten tartjuk a költségvetési hiányt, Európa élvonalában jár a gazdasági növekedés" - emelte ki, hozzátéve, hogy 23 éve nem dolgoztak annyian Magyarországon, mint most.

Véleménye szerint a magyar reformok bebizonyították, hogy a növekedés mellett lehetséges a pénzügyi stabilitás, sőt, sok magyar szociális biztonságát érintő intézkedés is. Erre példaként említette az adócsökkentési lépéseket, a béremelési programokat, a rezsicsökkentést, a hitelek forintosítását, a családpolitikai és foglalkoztatási programokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.