Hírek
2012. Május 23. 14:19, szerda |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
Hivatalosan is halhatatlan lett Magyar Zoltán

Hivatalosan lett tagja a tornasport legendás alakjait felvonultató Halhatatlanok Csarnokának a lólengésben kétszeres olimpiai bajnok Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke.
Ő az első magyar férfitagja a sportági Hall of Fame-nek, korábban az ötszörös olimpiai bajnok Keleti Ágnes, valamint az egyszeres aranyérmes Ónodi Henrietta személyében két női tornászt választottak be.
A magyar szövetség kedd esti tájékoztatása szerint az Oklahoma Cityben rendezett ceremónián Magyar Zoltánról egy korábban küldött fotója alapján mellképet készítettek, és azt állították ki. Ünnepi beszédét követően emlékplakettet és arany pecsétgyűrűt is kapott. A róla készült festmény az oklahomai Petroleum Museumben lesz látható, itt található a Hall of Fame is, amelyet évente több százezer látogató néz meg.
„Óriási megtiszteltetés számomra, hogy bekerültem a Halhatatlanok Csarnokába, fantasztikus legendák közé. Nagy felhajtás volt, a televízió is végig adta a beválasztásunkat. Itt volt az amerikai tornasport színe-java és a nemzetközi szövetség képviselői is. Nagyon meglepett, hogy végül is nem kéz- vagy láblenyomatot kellett adnunk, hanem festményt készítettek rólunk, és azt állították ki. Most már legalább értem, miért kellett többször, többféle képet küldenem magamról” – mondta Magyar Zoltán.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 08:05, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Győr hét gólt szerezve nyert az MTK otthonában
A Konferencia-ligában a főtábláért küzdő Győr 7-2-re nyert az MTK Budapest otthonában a labdarúgó Fizz Liga negyedik fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.
2025. Augusztus 18. 08:04, hétfő | Sport
Osztrák Nagydíj - Marc Márquez sorozatban hatodszor győzött
Marc Márquez sorozatban hatodszor győzött a gyorsaságimotoros-világbajnokságban: az Osztrák Nagydíj vasárnapi megnyerése után így már 142 pontos előnnyel vezet az elitkategóriának számító Moto GP-ben.
2025. Augusztus 17. 08:41, vasárnap | Sport
A Puskás Akadémia legyőzte a BL-selejtezőre készülő Ferencvárost
A Puskás Akadémia 2-1-re nyert a címvédő Ferencváros otthonában a labdarúgó Fizz Liga negyedik fordulójának szombat esti rangadóján.