Hírek
2014. Március 29. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Hogyan előzhető meg a ráncok kialakulása?
Az életkor előrehaladtával ráncosodik bőr, ráadásul van néhány olyan szokás, amiről nem is gondolta volna, hogy hozzájárul a folyamat felgyorsulásához. Ilyen a dohányzás, az étkezés, az alkoholfogyasztás, de akár a rágógumi is - írja a Women's Health.
Számtalan tanulmány kimutatta, hogy a dohányzás a ráncok kialakulásának egyik legfőbb okozója. Hogyha a bőrét fiatalnak és egészségesnek szeretné tudni, akkor igaz a régi mondás, miszerint 'az vagy, amit eszel'. A magas cukor és glikémiás tartalmú ételek nemcsak a súlyán látszanak meg, de idősebbnek is fog látszani tőlük. A finomított cukrok és szénhidrátok szintén megemelik az inzulinszintet, így hozzájárulnak a ráncok kialakulásához.
Mivel dehidráltságot okoz az alkohol, a bőr így elveszti rugalmasságát, ezért nem csoda, hogy egy mámoros este után ráncosabbnak tűnik. Emellett az alkohol csökkenti a szervezetben lévő A vitamin szintet, ami a bőr és a test számára fontos antioxidánsokat tartalmaz.
Soha ne feledkezzen meg a napfényvédő krémek használatáról, mert már egy kis, napon töltött időt követően is veszít a bőr kollagén-tartalmából. A rágógumizás pedig a száj alsó részén járul hozzá a ráncok kialakulásához.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 15. 08:43, szombat | Életmód
Pénteken nyílik meg Budapest hivatalos karácsonyi vására a Deák Ferenc téren
2025. November 14. 07:35, péntek | Életmód
Hétfő éjjel tetőzik a Leonidák meteorraj
Közelednek az év leggyorsabb hullócsillagai: hétfőről keddre virradó éjszaka tetőzik a Leonidák meteorraj, amikor óránként akár 15 hullócsillag is feltűnhet az égbolton
2025. November 14. 07:28, péntek | Életmód
Jövő tavasztól látogatható a Citadella
A jövő év tavaszán nyílik meg a nagyközönség számára a Citadella, amely újonnan kialakított belső terekkel, kilátóteraszokkal, parkkal és impozáns történelmi kiállítással várja az érdeklődőket
2025. November 12. 07:22, szerda | Életmód
Idén ugyanannyit szánnak a magyarok karácsonyi ajándékra, mint tavaly egy kutatás szerint
Az idén ugyanannyit terveznek költeni a magyarok karácsonyi ajándékra, mint tavaly, átlagosan 75 ezer forintot a Yettel országos reprezentatív kutatása szerint.
