Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2018. Május 27. 05:00, vasárnap | Sport
Forrás: mti

Hosszú Katinka versenycsúccsal győzött Kaliforniában

Hosszú Katinka versenycsúccsal győzött Kaliforniában

Hosszú Katinka 2:10.87 perces eredménnyel megnyerte a 200 méteres vegyesúszás döntőjét idei első versenyén, a kaliforniai Irvine-ban, ezzel az európai ranglista második helyére került.

A Speedo Grand Challenge honlapja szerint a háromszoros olimpiai bajnok magyar úszó - aki csütörtökön jelentette be, hogy véget ért a munkakapcsolata edzőjével-férjével, Shane Tusuppal - versenycsúcsot ért el. Az eddigi rekordot is ő tartotta, 2010-ben 2:11.12-vel győzött.

A szám világcsúcsa is Hosszúé azzal, hogy a 2015-ös kazanyi világbajnokságon 2:06.12-t úszott.

Hosszú az 50 gyors fináléjában a negyedik lett (25.67 mp) Irvine-ban, és indul még 100, valamint 200 háton, 100 gyorson és 400 vegyesen is.

Címkék: Hosszú Katinka

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:24, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Metzi győzelmével nagy lépést tett a csoportelsőség felé a Győr

A címvédő Győr 27-24-re győzött a két magyar játékossal felálló francia Metz HB vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati rangadóján.

2026. Január 10. 09:11, szombat | Sport

Férfi kézilabda Eb-felkészülés - Tízgólos magyar siker Románia ellen

A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-23-ra legyőzte Romániát a péntek este Győrben rendezett Európa-bajnoki felkészülési mérkőzésen.

2026. Január 05. 06:56, hétfő | Sport

Varga Barnabás vasárnap megérkezett az AEK Athénhoz

Varga Barnabás válogatott labdarúgó vasárnap este megérkezett Görögországba az AEK Athén csapatához.

2026. Január 04. 09:25, vasárnap | Sport

Darts-vb - Littler megvédte a címét

A címvédő angol Luke Littler nyerte a Londonban rendezett darts-világbajnokságot, mivel a szombati döntőben 7-1-re legyőzte a holland Gian van Veent.