Hírek
2021. Augusztus 03. 17:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti/police.hu
Huszonhárom határsértőt találtak egy teherautóban Röjtökmuzsajnál
Huszonhárom határsértőt - köztük öt gyereket -találtak a rendőrök egy ponyvás teherautóban kedd reggel a Győr-Moson-Sopron megyei Röjtökmuzsaj közelében
- közölte a police.hu oldalon a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság.
A rendőrök a Bács-Kiskun megyei rendőrök információi alapján állították meg a 8627-es úton a román rendszámú kisteherautót, és a ponyva alatt megtalálták a 23 embert.
A határsértők között 5 gyerek, 3 nő és 15 férfi van, akik kurdnak, szírnek és palesztinnak vallották magukat, de személyazonosságukat és magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni.
A járművet vezető 27 éves román férfit és kísérőjét, egy 23 éves, szintén román férfit a rendőrök elfogták, ellenük embercsempészés gyanúja miatt eljárást indítanak.
A határsértőket meghallgatásuk után visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek
2026. Május 09. 11:00, szombat | Belföld
Távozik a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója
2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások
Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
