Hírek
2018. Július 12. 07:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Huszonnyolc bajba jutott túrázót mentettek a Szalajka-völgyben

Az esős időben felázott talaj miatt az Istállós-kői barlangnál rekedt túrázókon segítettek tűzoltók szerdán - közölte a Heves megyei katasztrófavédelmi szóvivő az MTI-vel.
Nagy Csaba elmondta: a 28 túrázó - egy 14 tagú gyermekcsoport és felnőtt kísérőjük, valamint három család - kérte a katasztrófavédelem segítségét, miután az esős időben felázott meredek hegyi talajon nem tudtak lejutni a műúthoz a barlang bejáratától.
Bélapátfalváról és Szilvásváradról 4-4 tűzoltó érkezett mentőkötelekkel, amelyekre végül nem volt szükség. A tűzoltók segítségével a 21 gyermek és a 7 felnőtt sértetlenül jutott le az ösvényen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák