Hírek
2012. Június 18. 17:57, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
Észak- és Nyugat-Európa fölött sekély ciklonok helyezkednek el.
Hatásukra arrafelé gyakran erősen megnövekszik a felhőzet, Franciaországban, a Brit-szigetek, valamint a Skandináv-félsziget térségében többfelé, másutt csak néhol esik az eső, záporeső. A felsorolt helyeken hűvös van, a legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 15 és 22 fok között alakul. Ugyanakkor Közép- és Dél-Európában anticiklon alakítja az időjárást, a leszálló légmozgásoknak köszönhetően kevés a felhő, napos az idő, csapadékról nem érkezik jelentés. Errefelé folytatódik a kánikula, a délutáni órákra sokfelé 29, 35 fok közé melegszik fel a levegő.
Kedd estig a Kárpát-medence fölé továbbra is meleg, száraz levegő áramlik, marad a hőség.
Várható időjárás kedd estig:
----------------------------
Túlnyomóan derült, napos idő lesz, csapadék nem várható. A déli, délkeleti szél helyenként megélénkül.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 15, 20 fok között valószínű.
A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 31, 35 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.