Városlista
2026. március 27, péntek - Hajnalka, Lídia, Auguszta

Hírek

2016. Február 12. 08:03, péntek | Belföld
Forrás: MTI - fotó: hirado.hu

Illegális bevándorlás: a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak

Illegális bevándorlás: a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak

A kormány szeretne megegyezni az ellenzékkel a terrorveszélyhelyzettel kapcsolatos alaptörvény-módosításról, de \"a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak\"

- mondta a kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna műsorában csütörtök este. Kovács Zoltán arra hívta fel a figyelmet, hogy tavaly tavasszal az MSZP azt állította, a migráció kérdése nem valós probléma, a kormány "találta ki". Jelezte: amikor a kormány kezdeményezte a jogszabályok szigorítását, a honvédség bevetésének lehetőségét, a kerítésépítést, az ellenzék - de különösen a baloldal - úgy reagált, hogy azokra nincs szükség.

Arra a kérdésre, hogy a tartanak-e nemzeti konzultációt, esetleg népszavazást a terrorveszélyhelyzettel kapcsolatban, a kormányszóvivő úgy válaszolt: ez attól függ, sikerül-e dűlőre jutniuk az ellenzékkel, meg tudják-e győzni őket, hogy a felelősséget nekik is vállalniuk kell "az ország, a magyarok biztonsága érdekében". Hozzátette: ha nem, akkor meg fogják találni "a leghatékonyabb módszert, amellyel az emberek véleményét ki lehet kérni".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.