Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2016. Augusztus 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Illegális bevándorlás - meghosszabbodik a válsághelyzet

Illegális bevándorlás - meghosszabbodik a válsághelyzet

\"Határozottan indokolt\", ezért a kormány meghosszabbítja a szeptember 9-án lejáró, az illegális migráció miatt bevezetett válsághelyzetet -

jelentette ki Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatornán szerda este.

Elmondta, részben új útvonalakon ismét erősödött a migrációs nyomás, Bulgáriában, Szerbiában és Macedóniánál is, hétről hétre megduplázódik a görög szigetekre érkező migránsok száma, és a balkáni országok sokat tesznek azért, hogy a határokat biztosítsák.

A magyar határon naponta átlagosan százan próbálkoznak tiltott határátlépéssel, de eddig ez senkinek nem sikerült - mondta Bakondi György.

Hozzátette: a magyar határ térségében egyes becslések szerint 3 ezer ember várakozik, ők a csempészek segítségével is keresik a rendszer gyenge pontjait.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.