Hírek
2016. Február 11. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás: tavaszra fokozódik a migrációs nyomás

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint tavaszra fokozódik a migrációs nyomás.
Bakondi György az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában azt mondta: "nagyon jelentős fenyegetést jelent" a migrációs hullám; januárban "több mint 62 ezren érkeztek Európába, ez több, mint tavaly júniusban", és a tavaly januári adat sokszorosa - tette hozzá.
Közölte: a magyar határrendészeti rendszer nagy létszámmal, fejlett technikai eszközökkel - például hőkamerákkal, éjjellátó berendezésekkel -, a "jogi oltalommal" és a műszaki akadályrendszerrel készen áll, hogy az eddiginél nagyobb migrációs nyomással szembenézzen.
A főtanácsadó kitért arra is: kedden hetvenkét embert fogtak el a határon, olyan területekről érkezőket - köztük afrikaiakat, pakisztániakat, nepáliakat -, akiket a macedón határról nem engedtek tovább, ezért ők maguk és az embercsempészek is megpróbálnak új útvonalakat keresni Nyugat-Európa felé.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait
Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása
Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.
2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s
A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -