Hírek
2011. November 05. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: HírTV
„Ipari mértékben” folyt a telefonok lehallgatása
A Scotland Yard legújabb közlése szerint a brit News of the World-botrányban érintett áldozatok száma a 6 ezret közelíti.
A hatóságok a piszkos ügyeket intéző magánnyomozó, Glenn Mulcaire jegyzetei alapján hozták nyilvánosságra a legújabb számadatot. Mulcaire minden egyes megbízatásáról pontos leírást készített, a rendőrség ezek alapján igyekszik megállapítani, hány embert érinthetett az illegális tevékenység. „Jelenlegi állás szerint 5795 nevet tudtunk azonosítani a papírokban – szól a Scotland Yard közleménye. – Ez azonban a további vizsgálatok függvényében még módosulhat.” 2009–ben a Guardian arról írt, 2-3 ezerre tehető az érintettek száma, a hatóságok azonban ekkor még csupán „néhány száz” esetről beszéltek.
Az azóta megszűnt bulvárlap felelősségét vizsgáló rendőri akciócsoport közben újabb személyt tartóztatott le. Azt egyelőre nem tudni, kiről van szó, a Scotland Yard csupán annyit közölt, a negyvennyolc éves férfi a News International alkalmazottja, a hatóságokhoz nincs köze.
(The Guardian, guardian.co.uk)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld
XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt
2026. Február 19. 07:21, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: előrelépést értek el a tűzszünet ellenőrzésében a genfi tárgyalásokon
2026. Február 18. 14:00, szerda | Külföld
Donald Trump: a Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén
A Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén, és bizonyos kérdésekben az ENSZ-szel összehangoltan működik majd - jelentette ki Donald Trump kedden.
2026. Február 16. 15:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára
A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként

