Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2011. Szeptember 22. 07:13, csütörtök | Külföld
Forrás: HírTV

Ismét nincs nyugalom Japánban

Ismét nincs nyugalom Japánban

Japában hat ember halt meg a Roke tájfun miatt. A vihar Honsu szigetére csapott le, ahol fennakadásokat okozott a közlekedésben, járatok százait kellett törölni, egymillió ember kitelepítését rendelték el a hatóságok.

A Csendes-óceán felől érkezett tájfun Japán középső része felé halad, várhatóan nem kíméli majd sem a fővárost, Tokiót, sem a márciusi földrengés sújtotta Fukusima prefektúrát.

Heves esőzésekkel és óránként 216 kilométeres széllökésekkel kísérve érte el Japán főszigetét a Roke névre keresztelt tájfun. A hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék áradásokat okozott, az árvizeknek már több halálos áldozata van. A megáradt folyók miatt az ország egyes részein leállt a közlekedés, és több száz repülőjáratot is töröltek. A ciklon miatt leállt a termelés a Toyota több gyárában is az ország középső részén.

A hatóságok minden erejükkel a gátakat erősítik, és több mint egymillió ember kitelepítését is elrendelték. Egyes településekről az áradások miatt csak csónakokkal tudták kimenekíteni az embereket.

A vihar az előrejelzések szerint a fővárost, Tokiót, illetve a márciusi földrengés és szökőár által legjobban sújtott Fukusima prefektúrát is eléri, ahol a megrongálódott erőmű található. A megrongálódott atomerőmű üzemeltetője mindent elkövet, hogy a nagy mennyiségű csapadék ne jusson be az erőmű reaktoraiba. (pr)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Felszólította Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően

Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.