Hírek
2012. Március 19. 14:11, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Jelentős szerkezeti átalakítás várható a Volánbusz Zrt.-nél
A Magyar Hírlap értesülése szerint átszervezés előtt áll a Volánbusz Zrt.
Úgy tudni, a cégvezetés olyan tanulmányokat készíttet, amelyek szerint más formában működne a Budapest környéki elővárosi és a távolsági forgalom. Az utóbbit például kiszervezné a társaság, azaz alvállalkozók vagy más Volán üzemeltetné a járatokat.
Az átszervezés részeként a főváros ötven kilométeres körzetében üzemelő Volánbusz-járatok a BKV-hoz hasonlóan a Budapesti Közlekedési Központ irányítása alatt működnének. Így az ország legnagyobb autóbusz-vállalatának szolgáltatási területe jelentősen csökkenne. Az átalakítás összefügg a Nemzeti Közlekedési Holding tervezett megalakításával, amely azért jönne létre, hogy a 24 Volán társaság, a MÁV és a BKV is egységes irányítás alatt működjön.
A lap megkereste a Volánbuszt, a kommunikációs osztály azt közölte: a társaság a megrendelő, azaz a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium igényeinek megfelelően intézkedik a helyközi járatok esetében. A szaktárca eddig nem válaszolt. Való igaz az is, hogy járműbeszerzések területén a többi Volán cég sem tud sokat felmutatni. A fejlesztés ugyanis nagyon alacsony szintű. Ezen még az sem lendített, hogy a közszolgáltató közlekedési társaságoknak lehetőségük van a Magyar Fejlesztési Banktól hitelt igénybe venniük.
Az MFB Közösségi Közlekedésfejlesztési Hitelprogramjában ötvenmilliárd forintot lehet járműfejlesztésre költeni. Ez viszont olyan állami pénz, amit vissza is kell tudni fizetni, azaz csak megtérülő beruházásokhoz lehet igénybe venni. Az MFB azt közölte a lappal, hogy eddig 18 társaság – 17 Volán, és a Miskolci Városi Közlekedési Zrt. – nyújtott be olyan igényt, amelyet a bank jóvá is hagyott. A 18 hitelkérelem összértéke 16,8 milliárd forint, a tényleges folyósítás viszont eddig csak két esetben történt meg: a Kapos Volán és a Vasi Volán hívott le 562 millió forintot. A legnagyobb igényelt hitelkeret az MVK-é 3,9 milliárd forintos összegben, a legkisebb pedig a Bakony Voláné 150 millió forinttal, a többi Volán négyszáz-nyolcszáz millió forint igénybe vételére szerződött. A járműfejlesztések viszont ennek ellenére nem indultak be. A lap értesülé¬se szerint a tulajdonos Magyar Nemzeti Vagyonkezelő, illetve az NFM vezetése egyelőre nem adott erre engedélyt. Az MNV és az NFM közös munkacsoportot hozott létre az autóbusz-beszerzésekkel kapcsolatos döntések előkészítésére.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2024. December 04. 06:00, szerda | Belföld
Hankó Balázs szerint a magyar EU-elnökség felnyitotta Európa szemét az oktatás, a kutatás és a családügyek területén
Az Európai Unió Tanácsának magyar elnöksége felnyitotta Európa szemét az oktatás, a kutatás és a családügyek területén, hiszen csak erős nemzetek tehetik erőssé Európát, Magyarország ebben elkötelezett -
2024. December 04. 06:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint mi vagyunk a migrációpárti Brüsszel ellenzéke
A migrációpárti Brüsszel ellenzékének nevezte a kormányoldalt Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-videójában.
2024. December 04. 06:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter szerint a magyar gazdaság a rendkívüli nehézségek ellenére is jól helytállt idén
A magyar gazdaság a rendkívüli nehézségek és turbulenciák jellemezte jelenlegi globális környezetben is jól helytállt idén, ami jó alapot biztosít a jövő évi jelentős növekedéshez
2024. December 04. 06:00, szerda | Belföld
Nagy Márton: elindul a Demján Sándor Program
Az új gazdaságpolitikai akcióterv részeként elindul a Demján Sándor Program, amelyet a kormány a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával közösen hajt végre - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden Budapesten.