Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2018. Március 16. 08:03, péntek | Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:

Jelentősen csökkent az Európába érkezők száma februárban

Jelentősen csökkent az Európába érkezők száma februárban

Jelentősen csökkent az Európai Unióba érkező illegális bevándorlók száma februárban, az olasz partokon körülbelül tizedannyi embert regisztráltak, mint a tavalyi év azonos időszakában

- derül ki az uniós part- és határvédelmi ügynökség (Frontex) csütörtökön közzétett jelentéséből.

A friss értékelés szerint a múlt hónapban mintegy 3400-an érkeztek a négy fő migrációs útvonalon keresztül az EU-ba, ami csaknem 75 százalékos csökkenést jelent az egy évvel korábbiakhoz képest, és kevesebb mint a fele a januári adatoknak.

Noha a számok stagnáltak, az Olaszországban tapasztalt csökkenés miatt a legfőbb belépési pont ezúttal Görögország volt. A görög szigeteken kikötő - többségében szíriai és török - menedékkérők száma 1600 körül volt, ami nagyjából megfelel az egy évvel korábbi adatoknak.

Spanyolországban februárban 1050 illegális bevándorlót regisztráltak, ami annyi, mint egy hónappal korábban, azonban negyedével kevesebb a 2017-es számoknál. Az érkezők legnagyobb csoportját a guineaiak és a marokkóiak alkották.

Az olasz partokon nagyjából 800 embert regisztráltak, ez jóval alacsonyabb a januári 4800-nál, és kevesebb mint egytizede a tavalyi adatoknak. Az érkezők között legtöbben az eritreai és a tunéziai állampolgárok voltak. A Frontex szerint a csökkenés oka a rossz időjárás és a líbiai parti őrség fokozott tevékenysége.

A nyugat-balkáni útvonalon viszonylag alacsony, 150 körüli volt az érkezők száma a térségbeli országok szoros határellenőrzési együttműködésének következtében - írta az ügynökség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 19. 12:00, vasárnap | Külföld

Az ukrán erők csapást mértek két logisztikai létesítményre Oroszország Moszkvai és Tambovi területén

Az ukrán erők csapást mértek egy-egy jelentős logisztikai létesítményre Oroszországban, a Moszkvai, illetve a Tambovi területen, a frontvonaltól több mint 500 és mintegy 700 kilométerre

2026. Július 15. 12:00, szerda | Külföld

Donald Trump a katonai csapások további sorát ígérte Irán ellen, ameddig nem indulnak újra a tárgyalások

Donald Trump amerikai elnök a katonai csapások további sorát ígérte Irán ellen egészen addig, ameddig a teheráni vezetés nem ül ismét tárgyalóasztalhoz az Egyesült Államokkal.

2026. Július 09. 12:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az amerikai légierő újabb Irán elleni csapásokat hajtott végre

Az amerikai légierő újabb Irán elleni csapásokat hajtott végre szerdán - közölte a Központi Parancsokság (CENTCOM).