Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2011. Szeptember 06. 07:23, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Jó lesz az idei bor

Jó lesz az idei bor

A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) idén 400-450 ezer tonna szőlőtermésre számít, melyből mintegy hárommillió hektoliter újbort készíthetnek a borászok - írja a Magyar Nemzet.

Bár a becslés még korai, a jó termés csak akkor lesz, ha az őszi időjárási viszonyok ideálisak maradnak.

Nyers Ágnes, a HNT szakértője a szervezet honlapján közzétett elemzésében hívja fel a figyelmet, hogy a tavaszi fagyok és a szélsőséges időjárás kis mértékű terméskiesést okozott az egyes borvidékeken, de további csapadékra már nem lenne szükség.

A hazai felvásárlók az alacsony termés miatt tavaly azt is megélhették, hogy a cseh és a szlovák kereskedők kiviszik az országból a szőlőt - emlékeztet a Magyar Nemzet. A HNT-hez beérkezett előzetes jelzések alapján a fehér szőlő iránt most is nagy a külföldi érdeklődés, így a tavalyinál kedvezőbb árakkal indult a szüret.

A hazai export szempontjából kedvező lehet, hogy a nemzetközi ízlés a gyümölcsízű, könnyebb fehérborokat részesíti előnyben. Az Agrárgazdasági Kutatóintézet adatai szerint az idei első fél évben hazánkban négy százalékkal nőtt az asztali és tájborok értékesítése az előző évi azonos időszakhoz képest.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: bor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán