Hírek
2012. Július 21. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Jöhet a magyar kamatvágás?
Akár kamatot is csökkenthet jövő kedden a jegybank.
Erre utalt korábban a MT két tagja is, s most már ebbe az irányba mutatnak az állampapírhozamok is. Az éven belüli lejáratok most már 7 százalék alatt vannak, ami közeli kamatvágásra utal. Közben a legutóbbi adatok szerint sem kell félni attól, hogy erősödne a bérnyomás a lakossági oldalon.
Az állampapírok hozamai indokolják a kamatcsökkentést, ahogy az is, hogy a forint piacán, a CDS-felárban is szembetűnő megnyugvás tapasztalható - írta a privatbankar.hu. Az is mellette szól, hogy körülöttünk és a többi feltörekvő országban is csökkennek a kamatok, sokfelé a nullához közelítenek emiatt megnőtt az előnyünk. Közben óvatosságra int, hogy több adóváltozás hatása továbbra is bizonytalan, illetve még nem tudni, hogy a különadók hogyan csapódnak le a fogyasztóknál. Óvatosságra int maga a globális válság, hiszen egy nagyobb pánikhelyzetben a forint, ami az első eszközök között lesz, amit likvidálnak a befektetők. A gyengülő árfolyam mellett pedig hamar elfogy a meglevő kis hozamelőnyünk is. A jegybank nyilvánosság előtt folyó belső vitája szintén rossz üzenet. A kamatcsökkentés egyébként hagyományosan jót tenne a vállalkozásoknak és a háztartásoknak egyaránt, a tőzsde is meglódulhatna.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld
Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében
2025. November 30. 08:57, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 48. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 30. 08:56, vasárnap | Belföld
Lemondásra szólította fel a Nyíregyházi Állatpark igazgatóját a Fidesz, mivel ő lesz a Tisza jelöltje
A Fidesz nyíregyházi szervezete lemondásra szólította fel Gajdos Lászlót, a Nyíregyházi Állatpark vezetőjét, aki a Tisza Párt képviselőjelöltje lett – közölte a szervezet szombaton az MTI-vel.
