Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2011. Július 12. 07:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Jön a chips, jön a chips, jön a chips-adó

Jön a chips, jön a chips, jön a chips-adó

Eldőlt: szeptembertől bevezetik a chips-adót.

Az Országgyűlés nyári szünet előtti utolsó ülésén döntött a népegészségügyi termékadóról, amelyet többek között a magas cukor-, só-, szénhidrát- vagy koffeintartalmú ételekre, italokra vetnek majd ki. A kormánypártok támogatták, az MSZP és az LMP képviselői ellenezték az indítványt, a jobbikos képviselők többsége tartózkodott.

Az Országgyűlés döntésének értelmében szeptembertől kivetik a népegészségügyi termékadót, ismertebb nevén chipsadót a magas cukor-, só-, szénhidrát- vagy koffeintartalmú ételekre, italokra, így a 25 százaléknál kevesebb gyümölcstartalmú üdítőkre, az energiaitalokra, az előrecsomagolt süteményekre, a sós snackekre, valamint az ételízesítők egy részére is.

A fideszes Font Sándor és Kovács József törvényjavaslatát 255 igen szavazattal, 54 ellenében, 36 tartózkodás mellett fogadta el a Ház. A kormánypártok támogatták, az MSZP és az LMP képviselői ellenezték az indítványt, a jobbikos képviselők többsége tartózkodott – tájékoztatott az Inforádió.

Az adó mértéke az érintett üdítőitalok esetében 5, energiaitaloknál 250 forint literenként, az előrecsomagolt cukrozott sütemények esetében 100, snackeknél és ételízesítőknél 200 forint kilogrammonként.

Az adót a terméket belföldön első alkalommal értékesítő személynek vagy szervezetnek, vagyis a termék gyártójának, külföldi termék esetén pedig az azt belföldön elsőként értékesítőnek kell megfizetnie. A törvény szeptember elsején lép hatályba.

Orientpress Hírügynökség

Címkék: adó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld

Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok

Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.