Városlista
2025. június 30, hétfő - Pál

Hírek

2012. Május 02. 08:17, szerda | Helyi
Forrás: saját forrás

Jótékonysági focimeccs Barbacson

Jótékonysági focimeccs Barbacson

Barbacson segíteni gyűltek össze az emberek.

Jótékonysági futballmérkőzést szerveztek május elsején délután Barbacson. Giczi András polgármester köszöntötte a nézőket, és a csapatok játékosait név szerint is bemutatta. Beszédében elmondta, hogy tavaly is szükség volt hasonló mérkőzés szervezésére, akkor Horváth Ádám részére gyűjtöttek adományokat súlyos betegsége kezeléséhez. Örömmel mondta el, hogy a kisfiú azóta felgyógyult.

Az élet azonban sajnos ismétli önmagát Barbacson. Egy újabb beteg, a leukémiás Vecsei Tomika megsegítésére gyűltek össze. A kisfiú 11 éves, és Budapesten kezelik. A jótékonysági mérkőzés célja, hogy a családnak segítsenek ezekben a nehéz időkben.
Külön megköszönte a Gyirmót labdarúgó csapatának önzetlenségét és támogatását, akik az első hívó szóra vállalták a mérkőzést. A vendégcsapat vezetői a mérkőzés előtt ajándékokat adtak át Tomika édesapjának. A csapat és a vezetők jelentős összeggel is hozzájárultak a nemes célhoz.

A kezdőrúgást Horváth Ádám végezte el, akiért tavaly izgultak, és mára jól érzi magát.

A barátságos mérkőzés végeredménye 14 : 1 lett a Gyirmót javára, és ami a legfontosabb, 760.000.- forint gyűlt össze a kisfiú gyógykezelésére a mérkőzésen, a faluban és a környező egyesületek felajánlása eredményeképpen.

Vecsei Tomikának mielőbbi gyógyulást kívánunk!

Címkék: Barbacs, foci

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 16:00, hétfő | Helyi

Mától másodfokú hőségriasztás van érvényben

A nagy meleg nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is megterhelő.

2025. Június 30. 13:00, hétfő | Helyi

Menetrend módosítás, vonatpótló buszok

Vágányzári hirdetnény

2025. Június 30. 09:00, hétfő | Helyi

Véradás a Rábaközben

Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.

2025. Június 29. 19:00, vasárnap | Helyi

Az Alkotmánybíróság részben megsemmisítette a Klímatörvényt

Szakértői gyorselemzések a klímadöntésről.