Hírek
2019. Május 14. 14:48, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Jövőre tizenkét témában tervez emlékérmét kibocsátani az MNB
Hat korábbi sorozatot folytatva tizenkét témában tervez emlékérmét kibocsátani 2020-ban a Magyar Nemzeti Bank.
A Magyar Nemzeti Bank az illetékes közintézmények javaslatai alapján, valamint a tematikákra vonatkozó nyilvános konzultáció eredményét figyelembe véve állította össze a jövő évi emlékérme-kibocsátási programját, amelyben egy arany, kilenc ezüst és két önálló színesfém emlékpénz-tematika szerepel – olvasható a jegybank keddi közleményében.
A 17 meghirdetett témát a konzultáció keretében beérkezett mintegy tízezer szavazat és észrevétel alapján szűkítette, valamint egészítette ki új felvetésekkel az MNB.
Ennek köszönhetően a Magyar Olimpiai Bizottság alapításának 125. évfordulójáról arany szegélyű érme kibocsátásával terveznek megemlékezni, de folytatódnak a korábbi években megkezdett népszerű sorozatok is: I. Ulászló aranyforintjával a középkori magyar aranyforintok sorozat, Szinyei-Merse Pál születésének 150. évfordulója alkalmából a magyar képzőművészet kiemelkedő alakjainak emléket állító széria, a Kiskunsági Nemzeti Parkkal a magyar nemzeti parkok jellegzetességeit megjelenítő, a komondorral a magyar pásztor- és vadászkutyákat ábrázoló, valamint a debreceni Református Nagytemplom és Kollégiummal a magyar nemzeti emlékhelyeket bemutató sorozatok gazdagodhatnak.
Emlékérmével emlékezne meg az MNB továbbá olyan nemzetközi jelentőségű egyházi és sporteseményekről, mint a Budapestre szervezett 52. Eucharisztikus Kongresszus vagy a tokiói rendezésű XXXII. Nyári Olimpiai Játékok.
Nemzeti jelentőségű sporttörténeti, tudománytörténeti és történelmi évfordulók is lesznek jövőre, így érmekibocsátást tervez a jegybank az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) fennállásának 150., a közgazdasági Nobel-díjjal jutalmazott Harsányi János születésének 100., valamint a rendszerváltás 30. évfordulója alkalmából is.
Különleges alakú emlékérmék is gazdagítják majd a programot, hiszen a tervek szerint szögletes érme készül majd az OMSZ 150 éves fennállása alkalmából és a Kiskunsági Nemzeti Park is ilyen érmén jelenik meg, valamint virágszirom alakú érme készül a 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus tiszteletére.
2014 óta minden nemesfém emlékérmének megjelenik a 2000 forintos címletű színesfém változata is, amely nem csupán a választékot bővíti, hanem kedvező ára miatt elősegíti az emlékérmék népszerűsítő, ismeretterjesztő szerepének még hatékonyabb érvényesülését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.

