Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2012. Április 25. 07:03, szerda | Belföld
Forrás: OrintPress

Újra vásárolt a Facebook

Újra vásárolt a Facebook

A két héttel ezelőtti Instagramért kifizetett 1 milliárd dollár után mintegy 550 millió dollárért szabadalmi jogokat vásárolt Mark Zuckerberg a Microsoft-tól.

Már korábban is tett ajánlatot a most megvásárolt jogokra a cég, de az előző tulajdonos AOL végül egy magasabb összegért a Microsoftnak értékesítette a tételt.

A cég ezenfelül publikálta első negyedéves számait, ami meglepte az elemzőket, hiszen a bevételek 6 százalékkal csökkentek, 1,06 milliárd dollárra az előző negyedévhez képest.A fenti adatok láttán némileg óvatosabbak lehetnek a befektetők a világ legnagyobb IPO-ja előtt, ám a Facebook-ot övező rajongás így is több, mint sikeres kibocsátást sejtet - írták az Equilor elemzői. Közben a regisztrált felhasználók száma mára meghaladta a 901 milliót. A Socialbakers portál becslése szerint a közösség idén október vége felé már el kell érje az egymillárdos felhasználószámot. A statisztikák egyébként azt mutatják, hogy az Egyesült Államokban már csökken a Facebook felhasználók száma, ugyanakkor például Brazíliában csak az elmúlt három hónapban több mint 10 millióan regisztráltak.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt

A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon

2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld

Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben

Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.