Hírek
2020. Augusztus 07. 13:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Júniusban 75,2 százalékkal csökkent a vendégéjszakák száma
Júniusban a koronavírus-járvány hatására a külföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma 93,2 százalékkal,
a belföldi vendégek által eltöltötteké 59,2 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához képest. A szálláshelyek vendégéjszakában mért forgalma 75,2 százalékkal csökkent - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A kereskedelmi szálláshelyek - folyó áron számolt - összes bruttó árbevétele 77,0 százalékkal kevesebb volt, mint tavaly júniusban.
A KSH kiemelte ugyanakkor, hogy a járvány miatti korlátozások május végi feloldásának köszönhetően a vendégéjszakában mért belföldivendég-forgalom júniusban dinamikusan, több mint négyszeresére nőtt a májusihoz viszonyítva.
Az év első hat hónapjában a kereskedelmi szálláshelyek 61 százalékkal kevesebb, összesen 5,2 millió vendégéjszakát regisztráltak. A külföldi vendégek 66 százalékkal, a belföldi vendégek 54 százalékkal kevesebb vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.
A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron 58,7 százalékkal csökkent, és 99 milliárd forintot tett ki az első fél évben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 20. 08:08, hétfő | Belföld
Egyszerűsített feltételekkel indul újra az energetikai otthonfelújítási program
Egyszerűsített feltételekkel indul újra az energetikai otthonfelújítási program - tudatta az Energiaügyi Minisztérium (EM) az MTI-vel vasárnap.
2025. Január 20. 08:07, hétfő | Belföld
A minisztérium magyarázatot adott az üzemanyagárak emelkedésére
NGM: az olajellátást érintő ukrán fenyegetettség és az amerikai szankciók együttesen az üzemanyagárak jelentős emelkedéséhez vezetnek.
2025. Január 20. 08:05, hétfő | Belföld
HM: szövetséges katonai menetoszlopok haladnak át Magyarországon
Szövetséges katonai menetoszlopok haladnak át Magyarországon hétfőn, kedden és szerdán - tudatta a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel közleményben vasárnap.
2025. Január 20. 08:05, hétfő | Belföld
A hét elején még borult, párás, ködös idő várható, majd feltámad a szél, és melegedés kezdődik
A legmelegebb órákban akár 14 Celsius-fok is lehet a hét végén.