Hírek
2013. November 15. 11:01, péntek |
Belföld
Forrás: mszp.hu
Káosz a tankönyvellátásban
Megbukott a fideszes tankönyvellátás.- mondta Kunhalmi Ágnes sajtótájékoztatóján.
Káoszt okozott a tankönyvterjesztés államosítása, és ugyanez fenyegeti a tankönyvkiadást is. Kunhalmi Ágnes, a szocialista párt elnökségi tagja keddi sajtótájékoztatóján lemondásra szólította fel az állami könyvtárellátó vezetőjét.
Azt mondta: a kormány hatékonyabb, olcsóbb, átláthatóbb és professzionális tankönyvterjesztést ígért, amikor tavaly egyetlen állami cégre, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft.-re (Kello) bízta ezt a feladatot.
Ezzel szemben - folytatta - bár két hónap eltelt a tanévkezdés óta, sok iskolában továbbra sincs miből tanítani, mert nem érkeztek meg a szülők által előre kifizetett tankönyvek, munkafüzetek. Feltette a kérdést, ha az Orbán-kormány szerint ilyen egy professzionális állami szolgáltatás, mit lehet várni a tankönyvkiadás államosításától, amire sajtóhírek szerint ugyancsak készül a kormányzat.
Kunhalmi Ágnes arra szólította fel a kormányt, ne államosítsa a tankönyvkiadást, ne verjen szét egy újabb jól működő piacot, és állítsa vissza a tankönyvterjesztés korábbi rendszerét. Ellenkező esetben az MSZP, ha kormányra kerül, első intézkedései között teszi ezt meg - közölte.
A szocialista politikus egyúttal lemondásra szólította fel a Kello vezetőjét a késedelmes tankönyvkiszállítás miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld
Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév
A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.
2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése
A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.
2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld
BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig
2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében
Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.
