Hírek
2021. Július 15. 18:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Karóval, kaszával, harci kutyával támadtak rokonaikra
Egy férfi és öt fiatal rokona ellen emeltek vádat, mert szőlőkaróval, kaszával és harci kutyával támadtak rokonaikra - tájékoztatta a Fejér Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-t.
A vád szerint az elsőrendű vádlott 2019. július 8-án egy vita során volt élettársát, valamint lányát felpofozta az utcán, mire a lánya élettársa közbelépett, ellökte a férfit. Az elsőrendű vádlott otthon családtagjainak azt állította, hogy lánya élettársa és családja bántalmazta. Ezután fiatalkorú fiával és saját testvérei gyermekeivel vascsövet, szőlőkarót, kaszát vettek magukhoz és egy harci kutyával elmentek a férfi lányának lakóhelyére.
A vádlottak berúgták a kaput, a ház tulajdonosára ráuszították a kutyát, amely beleharapott a sértettbe. Az elsőrendű vádlott és fia a fején megütötte a sértettet, majd a férfi a fiával és négy unokaöccsével rátámadt a nő élettársára, ütötték a férfit és az élettársa védelmére kelő nőt is.
Az idősebb sértett életveszélyes, a nő nyolc napon túl gyógyuló, míg élettársa nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Életveszélyt okozó testi sértés és más bűncselekmények miatt emeltek vádat a férfi, a fia és négy társa ellen. A férfire végrehajtandó börtönbüntetés, fiára fiatalkorúak fogházában letöltendő szabadságvesztés, bűnsegédként közreműködő társaikra felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta a főügyészség - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
