Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2019. December 06. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Kartellezés miatt több mint 860 millió forintos bírságot szabott ki a GVH

Kartellezés miatt több mint 860 millió forintos bírságot szabott ki a GVH

Összesen több mint 860 millió forintra bírságot kell fizetnie öt cégnek, amiért közbeszerzési eljárásokban összejátszottak egymással - közölte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) csütörtökön az MTI-vel.

A versenyhivatali vizsgálat megállapította, hogy 2014-ben és 2015-ben a Jumbo Log Kft., a Restone Kft., a Profi-Bagger Kft., az M-U-T Kft. valamint a Mento Kft. jogsértően járt el hulladékkezelésre szolgáló gyűjtőedények, gépjárművek és berendezések beszerzésére, jellemzően uniós pályázatok keretében kiírt közbeszerzési eljárásokban. A cégek információkat osztottak meg egymással, egyeztették árajánlataikat és előre meghatározták a nyertest. A bizonyítékokat a társaságoknál találták meg helyszíni kutatás során.

A GVH a lehető legnagyobb bírságot szabta ki a legtöbb érintettre, de az egyezségi eljárás keretében együttműködő, a jogsértést elismerő és jogorvoslati jogról lemondó Jumbo Log Kft., a Restone Kft. és a Profi-Bagger Kft. bírságát 30 százalékkal csökkentette - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet