Hírek
2023. Január 25. 17:29, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Késes támadás történt Németországban, halálos áldozatok is vannak
Két embert megölt, ötöt megsebesített egy késes támadó szerdán Németország északi részén egy vonaton - jelentették német hírportálok.
A beszámolók szerint a Kiel és Hamburg között közlekedő regionális vonaton egy férfi rontott rá utasokra röviddel 15 óra előtt, amikor a szerelvény beérkezett brokstedti vasútállomására.
A feltételezett elkövetőt elfogták. Az állomást lezárták. A támadás hátteréről, a sebesültek állapotáról egyelőre nincsenek adatok.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 01. 14:00, vasárnap | Külföld
Lezárják a Hormuzi-szorost
Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.
2026. Március 01. 08:55, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Meghalt Irán legfőbb vezetője
Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán hivatalosan is megerősítette, hogy Ali Hamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vezetője meghalt.
2026. Február 28. 08:55, szombat | Külföld
Izrael megtámadta Iránt
Izrael megelőző csapást mért Iránra - jelentette be szombat reggel Jiszrael Kac izraeli védelmi miniszter. Az IRNA iráni állami hírügynökség mindeközben robbanásokat jelentett Teheránból.
2026. Február 26. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerdától csak elektronikus beutazási engedéllyel lehet az Egyesült Királyságba utazni
Szerdától kizárólag az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) birtokában léphetnek be a nem vízumkötelezett külföldiek, köztük az Európai Unió állampolgárai az Egyesült Királyságba.

